ALS Hastalığı İçin Meydan Muharebesi

Bir zamanlar Gangnam Style vardı. Herkes onun gibi oynamaya çalıştı, onunla eğlendi. Daha sonra onun hevesi geçti Harlem Shake adında daha da saçma bir şey çıkmıştı. İnsanlar ne yapacağını bilemez hale geliyorlardı. Ve ondan da meraklarını aldılar. Ve uzun zamandır eğlenecek bir şey bulunamamıştı ki herkesin imdadına bir hastalık olan ALS yetişti. Herkes birbirine meydan okuyor ne hikmetse. Futbolcusundan, sanatçısına, milletvekiline, normal işçisine, öğrencisine kadar herkes meydanlarda birbiriyle yarışıyor.

Amerikalı bir kişinin bu hastalık için dikkat çekmeye çalışması, yardım yapılmasını amaç edinmesi her yerde eğlence halini aldı. Bu ALS bir meydan okuma değil de aslında bir tür sinirsel hastalıktır. Kısaltması ALS olan hastalığın açılımı Amyotrofik Lateral Skleroz’dur. Bu ALS aynı zamanda motor nöron hastalığı olarak da anılan, merkezî sinir sisteminde, omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin (nöronlar) kaybından ileri gelen bir hastalıktır.

Ülkemizdeki insanların bu kadar duyarlı olduğunu böyle şeylerle bir kez daha görmüş oluyoruz.  Her türlü hastalıkta ve yardım kampanyasında kendilerini göstermeyi başarabiliyorlar. Tabi sadece eğlence kısmına katılarak destek oluyorlar. Zenginlerin cirit attığı ülkemizde ve ekranlarımızda sadece şov kısmını gördük yardımlarını görmek daha nasip olmadı.

Bu da BillGates

https://www.youtube.com/watch?v=XS6ysDFTbLU

Bu bir sosyal yardımlaşma projesi sayılır. Bunun gibi yardım bekleyen bir çok insan var. Kimisi kanser, kimisi organ yetmezliği çekmekte, kimi otizm hastalığına yakalanmış, kimisinin üzerine her gün bomba düşüyor vs daha bir çok yardıma muhtaç insan beklemektedir.

Bizlerde başımıza buz dökerek onların yanında olalım. Bizlerde ne kadar büyük bir hastalığa yakalanmışız onlara gösterelim…

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)