Altın Değerleri Ve Değişimleri

Altın değerleri her geçen gün her dakika değişikliğe uğruyor. Bu değişim bazen kendini küçük yükselmeler ve alçalmalar olarak gösterirken bazen de büyük değişimlerle karşımıza çıkıyor. Altın fiyatları ve gösterdikleri bu değişim hem altını kullanmak için alanların hem de biriktirmek ve tasarruf etmek için alanların kafasını oldukça karıştırıyor.

Bugün çeyrek altın fiyatı 157 lira olarak karşımıza çıkıyor. Tasarruf etmek isteyenler genelde çeyrek altın almayı daha çok tercih ediyorlar. Çünkü vatandaşlarımız para biriktirmek için alım güçleri de maalesef apaçık bir şekilde ortada. Tam altın ise 678 lira olarak karşımıza çıkıyor.

Vatandaşlarımızın tam altın alma güçlerinin oranı da en düşük oralarda gezinmeye devam ediyor. tam altın ve çeyrek altın fiyatları gram altın fiyatı oranına da paralel bir ölçüde devam ediyor. Bu yüzden aslında aralarında gram altın fiyatı olarak düşünecek olursak bir fark nereyse olmuyor.

Fakat yine de altın fiyatları bu durumda iken alırken ya da satarken iki kere düşünmek ve çok iyi hesap etmek gerekiyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)