Anti Bakteriyel Çocuk Odası Halıları


Her evde kullanılan ve evi güzelleştirmekle kalmayıp ısı, ses yalıtımı yapan, yumuşak yapısı ile rahat bir kullanım sunan halılar evlerin vazgeçilmezi. Halı alırken ilk olarak görselliğe ve kaliteye önem verirken çocuklar için halı seçiminde iş değişiyor. Çocukların daha hassas olmaları ve çocuk halısını sağlık takıntım için evmanya’dan çocuk halısı almaya önem veririm.
Çünkü evmanya’da satılan çocuk halılarında olması gerek her özellik ve ayrıcalık bulunuyor. Bir çocuk halısında olması gereken en önemli özellik sağlıklı olmasıdır. Bunun içinde yün, polyamid halılar bulunuyor. Yünlü halıların kışın sıcak tutsa da çocuklar üzerinde oyun oynadıkları zaman rahatsız edici olur. Üstelik anti bakteriyel olmaması çocukların üzerinde oyun oynadığı zaman hastalanmasına neden olur. Ebeveynler, yetişkinler için ker ne kadar iyi olsa da yün halılar çocuklar alerjik hastalıkların oluşumuna neden olduğu için tavsiye edilmez.
Bunun yerine polyamid gibi sentetik ürünlerden imal edilen ve anti bakteriyel özelliğe sahip olan halılar tercih edilmeli. Polyamid halılar kir oluşumunu ve bakteri oluşumunu engellediği için oldukça sağlıklıdır. Bizde ki gibi sizin de yaramaz bir çocuğunuz varsa, yemekte her şeyi halıya döküp, tüm gününü halı üstünde geçiriyorsa sizin de bir polyamid halı almanızda fayda var.

Sağlıklı Çocuk Halısı Nasıl Olur

Çocuğunuz için halı alırken sağlığı en başa koyup polyamid bir halı satın alabilirsiniz. Bunların dışında halı seçiminde solmayan malzemelerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Çünkü renk veren ve rengi solan halılar çocuğunuz için zararlı olmaklar birlikte evinizde, giysilerinizde kirlenmesine neden olur. Çocuk halısının güneşe karşı ne derece dayanıklı olduğu, sürekli güneş karşısında kaldığında koku vermediğine, solma yapmadığına emin olun.
İpliklerin kalitesi ve dokuma sıklığı da halının kalitesini belirleyen diğer önemli başlıklardır. Tüm bunlara dikkat ederek halı alacağım zaman ve çocuk halısını sağlık takındım için evmanya’dan çocuk halısı almayı tercih ederim. Halılarda ki yüksek baskı kalitesi, çocuklar için eğlenceli tasarımlar sahip ve üzerinde yer alan desenler sayesin eğitici, öğretici, eğlenceli çocuk halıları sayesinde hem çocuk odalar daha güzel olur hem de çocuklar sağlıkla büyür.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)