Broşür Tercümesi Niçin Yapılır?

brosur-tercumesi

“Tercüme” Arapça bir sözcüktür. Dilimize “çeviri” olarak girmiştir. Çeviri ve tercüme kelimeleri aynı anlamda kullanılmaktadır. Kendi dilinde yazılmış olan herhangi bir yazı grubunun ya da metnin başka bir dile anlaşılır şekilde dönüştürülmesi işlemine tercüme ya da Türkçe olarak çeviri denir. Çevrilen metin kesinlikle diğer dile anlamca tam bir şekilde dönüştürülmeli, anlamda eksiklik olmamalıdır. Çeviri işlemlerini yapan birçok insan bulabilme olasılığına rağmen, bir tercüme bürosuna iş vermek her zaman daha iyidir. Bu, daha garantili bir yoldur. Hangi tür tercüme verirseniz verin işlerini iyi bir şekilde yapacaklardır. Hiç şüpheniz olmasın. İşte broşür tercümesi de bunlardan biri.

 

Tercüme bürolarının verdiği hizmetler çeşit çeşit olmaktadır. Tercüme büroları simultane, yeminli, noter onaylı, broşür ve akademik tercümenin yanında tıbbi, edebi, katalog tercümesi vb. hizmetler vermektedir. Tüm bu hizmetleri işlerinde uzman çalışanlarıyla gerçekleştirmektedirler. Bunların yanında, yazılım, websayfası ve ardıl tercüme gibi hizmetleri de son derece disiplinli bir biçimde yerine getirebilmektedir. Şimdi bunların içinden broşür tercümesi niçin yapılır sorusuna cevap arayalım.

 

Örneğin iş hayatınızda çalıştığınız firmanın ya da şirketin reklam yapmasına ihtiyaç var. Reklamı da yurtdışı şirketlerle çalıştığınız için başka bir dile çevirmeniz gerek. İşte burada broşür tercümesi yaptırma şansınız her zaman var. Baskılı materyalinizi istediğiniz dile çevirterek reklamlarınızı kolay bir şekilde ve hiç düşünmeden yapabilirsiniz. Ya da örneğin bir satış gerçekleştirmek istiyorsunuz. Yurtdışından getireceğiniz ürünleri ülkemizde pazarlayacaksınız. Bütün broşür içeriğiyle uğraşıp yabancı dilden kendi dilinize çeviri yapamazsınız. Bu durumda bir tercüme bürosuna broşürünüzü çevirtebilirsiniz. Sizin hiçbir şey düşünmenize gerek yok. Broşürü veriyorsunuz ve istediğiniz süre içinde teslim alıyorsunuz. Böylelikle işlerinizi daha iyi yoluna koyabilirsiniz.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)