Görünüşünü düşünen kişiler özellikle burunlarında herhangi bir sorun var ise bu sorunu büyük hale getirebilirler. Çünkü burun yüzün en görünen yerindedir. Dolayısıyla burnunda şekilsizlik gören bir kişi bu sorunu büyütecek ve bu konuyla ilgili zamanla sinirlerini bozacak ve psikolojisinde değişimler yaşayacaktır. Bu durumda kişi burun estetiği ameliyatına karar verme sürecine girmiş bulunmaktadır. Böylelikle burun estetiği operasyonu karar verme aşamasından başlayarak, doktor seçimi, yeni oluşturulacak burun şekline cerrah gözetiminde karar verme, ameliyat sonrası erken dönem şişlik, geçici morluklar, gözaltlarının kanlanması, pansumanlar ve sonrasındaki uzun dönem iyileşme süreci olmak üzere birbirinden farklı birçok basamak içerir.

                Burun estetiği ameliyatının sürecin ilk basamağı olan karar verme süreci kimi zaman son derece hızlı ve kendinden emin adımlarla olabilmektedir. Bazı zamanlarda çeşitli nedenlerden dolayı yıllar süren bir süreç içerisine girer. Aile bireylerinin ve yakın çevrenin kişinin ameliyat kararına destek olması süreci kısaltırken, kişinin ameliyat olmasını istemeyen sevdikleri, karar vermeyi zorlaştırabilir. Birçok kişi burun şeklinden şikâyetçi olup yüzünün daha güzel görünmesini isteyerek bu ameliyata karar verirken çevresindeki kişilerin tepkisi nedeniyle bahanelerin arkasına sığınarak sağlık sorunları nedeniyle ameliyat oluyorum diyerek bu engeli aşmaktadır.

                Kişinin isteklerini anlayan ve yüzüne uygun burun şeklini yapacak olan doktora karar verildikten sonra ameliyat için hazırlık safhası kişi için başlamış olacaktır. Bu aşamada plastik cerrahı kişiye ameliyat öncesi hazırlıklar konusunda ayrıntılı bilgi vermelidir. Özellikle genel anesteziyle yapılacak olan ameliyatlar öncesinde birçok kan tetkiki yapılarak anestezi doktoru tarafından muayene yapılır. Ancak daha önceden yara iyileşmenizde ya da kanama probleminiz varsa mutlaka kişi doktorunu bu konuda uyarmalıdır. Özellikle ameliyat öncesi ve sonrası dönemde sigara içmemek oldukça önemlidir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları da ameliyattan yaklaşık bir hafta önce ameliyat olacak kişinin kesmesi uygun olacaktır.

                Burun ameliyatı oldukça zor ameliyatlar içerisinde yer alırken bu durumdan kişinin en az etkilenmesi için uzman cerrahlarla çalışması ve bu cerrahların kişiye ameliyat öncesinde ve sonrasında yardımcı olmalıdır. Burun estetiği fiyatları da tahmin ettiğiniz kadar acımaz değil, değişik ödeme seçenekleri ile kolaylıklar sunulmaktadır.

Daha Fazla bilgi için sitemize tıklayınız

http://burunestetigiameliyati.org/burun-ucu-estetigi.html

Saygılarımla

Op Dr Ali Mezdeği

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)