Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılmalıdır ?

Burun kişilerin dış görünüşünü etkilemekte, nefes ve koku almasını sağlamaktadır. Bu yüzden kişilerin aslında en önemli organlarından biri olmaktadır. Bu yüzden yapılan burun estetiği ameliyatları da kişiler için önemli bir rol oynamaktadır. Yapılan burun estetiği ameliyatı, işleyiş olarak kolay bir ameliyat türü olmak ile birlikte fiyat olarak diğer ameliyatlara oranla daha uygun olmaktadır. Bu yüzden kişiler tarafından fazlası ile rağbet görmektedir. Burun ameliyatları şekil bozuklarını önlemek için yapılsa da asıl amacı sağlık için önemli olmaktadır. Ameliyatları genellikle kadınlar yaptırmaktadır. Bunun nedeni ise dış görünüşe fazlası ile önem vermelerinden gelmektedir. Erkekler ise sadece sağlık sorunları oluştuğunda burun estetiği ameliyatlarını yaptırmayı tercih etmektedirler. Burun estetiği ameliyatı esnasında kişiler tercih ederler ise, burun delikleri büyültülmekte ya da küçülmektedir. Burun estetiğinin diğer adı da Rinoplasti’dir. İnternet ortamında burun ameliyatı videoları sıklıkla gösterilebilir. Arama sorgusu burun ameliyatı izle dir.

                Kişiler estetik ameliyatına karar verdikten sonra bu konuda tecrübeli bir doktor bulup, ona neden bu ameliyatı yaptırmak istediklerini anlatmaları gerekmektedir. Eğer yapılacak operasyon, burun şeklini değiştirmek üzere yapılacak ise kişiler, doktorları ile oturup yüz şekillerine en uygun burunu bulmaları gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatı ne kadar kolay bir operasyon olsa da, her ameliyat gibi riskleri bulunmaktadır. Bu yüzden hastanın motivesinin olabildiğinde yüksek olmalı ve doktorları tarafından olumlu bilgiler verilerek rahatlatılmaları gerekmektedir. Hastaların operasyon sonrasında burunları için mükemmeli beklemeleri yanlış bir düşünce tarzı olmaktadır. Beklentinin altına düştüğünde hastalar, psikolojik olarak sorunlar yaşamaktadır. Bunun yerine doğal bir görünüm beklemeleri gerekmektedir. Bunun nedeni ise burun etrafında oynanacak en ufak bir hareket ile yüz görünümü fazlası ile değişmektedir. Doğal görünümü elde ettikten sonra hastalar kendilerini daha iyi hissetmekte ve kendilerine olan özgüvenleri artmaktadır.

                Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastalar 1 veya 2 gün fazlası ile ağrı çekmektedir. Bu ağrılar, doktorlarının vereceği ağrı kesici ilaçlar sayesinde hafiflemekte ve hastaların normal hayatlarına daha kolay dönmelerini sağlamaktadır. Ameliyat sonrasında hastaları en çok zorlayan durum ağrılar değil, yapılan tampon olmaktadır. Çünkü tampon kişilerin rahat bir şekilde nefes almalarını engellemektedir.

Bilgi için tıklayınız

http://estetikvideolari.org/estetik/burun-estetigi

Saygılarımla

Op Dr Ali Mezdeği

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)