C.Ronaldo’nun Yaptığı Harekete Soruşturma

Futbol severlerin yakından tanıdığı Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun Portekiz- İsrail takımları arasında oynanan milli maçlar sırasında forma değişikliği yapmaması gündemdeki olay olarak yerini almış gözüküyor. Ronaldo’nun bu hareketini tebrik etmek gerekir. İsrail düşmanlığı Real Madrid takımında ve taraftarında oldukça fazladır. Ronaldo’nun yaptığı bu hareket bütün İslam Devletleri’nin beğenisini almıştır diye düşünüyorum. Özellikle de biz Türklerin bu hareketinden dolayı bile Ronaldo’yu sevmiş olabiliriz. Portekiz- İsrail maçının ardından forma değiştirmeye gelen İsrailli oyuncuyu geri çeviren Ronaldo’nun hareketi için soruşturma başlatıldığı söylenmektedir.

Ronaldonun Forma Değiştirmemesi

Ronaldo Formasını Değiştirmiyor

Ronaldo’nun “katillerle forma değiştirmem” dediği iddia edilmiş, Yahudi düşmanlığı ile suçlanmaktadır. Yaptığı hareket bazılarına dokunmuş olacak ki dava açılmış. Ama Ronaldo’yu bu hareketinden dolayı tebrik ediyoruz ve desteklerimiz onunladır. Müslüman bile olmayan Ronaldo’nun katillere formasını bile vermemesine rağmen biz Müslümanların katilini kendi elimizle besliyoruz ne yazık ki. Onlara bağımlı yaşayıp sıktıkları her mermi de katkıda bulunuyoruz. Müslüman olan bütün insanlara örnek olacak bir hareket sergilediğini düşünüyorum C.Ronaldo’nun. Dünyaca ünlü bu futbolcunun sadece bu hareketinin dışında 2011 yılında kazandığı altın ayakkabıyı Gazze’deki çocuklara yardım olmasıyla amacıyla bağışlamıştır. İnsanlık yapmak için illa Müslüman olmak gerekmediğini, haklıların yanında durarak ve onlara destek vererek göstermiş oldu Ronaldo. Onun bu düşüncelerini yargılayan, dava açan UEFA’ya karşı da bizim Ronaldo’ya destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bizlerde her zaman Haksızların karşısında durmalıyız ve haksızlığa boyun eğmemeliyiz..

 

Ekrem MENTEŞOĞLU

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (8 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
C.Ronaldo'nun Yaptığı Harekete Soruşturma, 9.9 out of 10 based on 8 ratings
Google'dan gelen aramalar:, cristiano ronaldo müslüman (42), ronaldo müslüman mı (33), ronaldo müslüman (28), ronaldonun yaptığı hareketler (17), ronaldo\nun hareketleri (17), ronaldo müslüman mı oldu (15), cristiano ronaldo müslüman mı (12)