Casper VİA Piyasaya Sunuldu

İnsanoğlunun yaşamını sürdürebilmek için bilgiye ulaşma ve bilgiyi kullanabilmesi gerekmektedir. Bu yüzden dünyada bilgi teknolojileri de hızla gelişmekte ve bunun sonucunda teknoloji hızla ilerlemektedir.

Örneğin; Bir zamanlar tüplü televizyonun yerini LCD TV’lerin alacağını tahmin bile edemezken şimdi hayatımıza yer etmiş bulunmakta. Bunun yanı sıra ankesörlü telefonlarla iletişim sağladığımız zamanlar vardı. Telefonla görüşmek için jeton alıp sıraya girerdik. Teknolojinin hızla gelişmesiyle artık herkesin evinde hatta cebinde telefon mevcut.

indir

images

 

Telefon önce iletişim aracı olarak ortaya çıksa da günümüzde internet, oyun, fotoğraf çekimi ve video kaydı yapabilme gibi birçok özelliği barındırmaktadır. Çağımız teknolojisinin getirdiği en son yenilik akıllı telefonlardır. Akıllı telefon pazarında IPhone, Samsung gibi dev markalar ön plana çıkmaktadır.

casper-via-akilli-telefon-raflarda-4723772_3055_400Rekabetin yoğun olduğu bu pazara yakın zamanda Türkiye’nin en büyük bilgisayar üreticisi Casper’da katıldı. 4 milyon $’lık bir yatırımla Piyasanın en iyi işlemcisini kullanarak geliştirdiği VİA’yı piyasaya sundu. Casper’ın hedefinde ise Türkiye var. Akıllı telefon üretimini yakın zamanda Türkiye’ye taşımayı hedeflemektedir. Casper yönetimi, yaptığı açıklama da akıllı telefon pazarında olmayışlarını büyük bir eksiklik olarak değerlendirmektedir.

Casper’ın da bu rekabet dolu piyasaya katılması iyi olmuş diyebilirim. Sonuçta bilinen ve kalitesini ortaya koymuş bir markanın bu tarz yenilikler arayışında olup ürün yelpazesini genişletmesi güzel bir durum. Bizde ilerleyen yıllarda teknolojinin bize daha ne gibi yenilikler sunacağını bekleyip göreceğiz.

Teknolojinin nimetlerinden olumlu bir şekilde faydalanabilmek ümidiyle…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Casper VIA Piyasaya Sunuldu , 10.0 out of 10 based on 1 rating
Google'dan gelen aramalar:, casper via2 (77), casper via (21), casper via 2 (15), Casper VIA2 inceleme (10)