Çizim Programı Office Visio 2013  

visio

 

Yazıya oy verip yorumda atarsanız gelişim için fayda sağlayacaktır. Şimdiden teşekkür ederim 🙂

Sizlere bir çok işinizde fayda sağlayacak bir programı hem tanıtıp hemde indirmenizi sağlayacak yazı paylaşmak istiyorum. Bu program sayesinde hazırlanması çok uzun süren çalışmalar çok kısa sürelerde tamamlanma şansına sahip olacaktır. İşte Karşınızda VİSİO……

Son zamanlarda bir çok işlemin daha kolay yolu bulunmaktadır. Rekabet ortamından dolayı her şey artık daha hızlı ve pratik bir şekilde yapılmaya çalışılıyor. Bu yüzden de her iş için geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.

Özellikle mühendisler, mimarlar ve çizimle uğraşanlar, çizim işlerine ilgi duyanlar için kolaylık sağlayan bir programı , yani Microsoft Office Visio Programını sizler için paylaşıyorum. Öğrenci arkadaşların da şiddetle ihtiyaç duyduğu ve işlerini, projelerini yaparken kolaylık sağlayan bu Visio Çizim Programı sayesinde daha güzel sonuçlar ve daha çabuk biten projeler yapabilecekler. Biz de öğrenciyken programı biline kadar çok zahmet çekmiştik ki programın varlığından haberdar olunca çok faydasını gördük.

Peki bu programla neler yapılır?

  • Temel akış çizelgeleri,
  • Neden-Sonuç Diyagramı,
  • Organizasyon Şeması,
  • Kat Planı ve Haritası,
  • İş Akış Şeması,
  • Gantt Şeması,
  • Yazılım ve Veritabanı,
  • Ve daha bir çok çizim….

Bunların hepsini ve daha da fazlasını bu program sayesinde yapabilirsiniz. Programı bilmeyenler krokileri, organizasyon şemalarını word veya başka yerlerde uzun süre uğraşarak yapmaya çalışmaktadır. Bizde ilk başlarda word de bu tarz şeyleri hazırlardık ancak Visio sayesinde bu zahmetten kurtulmuştuk. Faydalı olacağını düşündüğüm bir program, umarım işinizi görür.

Daha önce yaptığım bazı çalışmaların görüntüsünü de sizlerle paylaşayım.

1- Balık Kılçık Diyagramı Örneği

balık kılçık

 

2- İş akış ve Kroki Örneği

iş akış ve kroki

 

Programı indirmek isterseniz İndirme Linkine Tıklayınız.

Sormak istediğiniz, anlamadığınız bir şey olursa sorabilirsiniz. Faydalı olmasını diliyorum..

Programı indiren, yazıdan istifade edenlerden yorumlarını ve çalışmalarını paylaşmasını temenni ediyoruz 🙂

Ekrem MENTEŞOĞLU

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (20 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
Çizim Programı Office Visio 2013, 8.4 out of 10 based on 20 ratings
Google'dan gelen aramalar:, kroki çizme proğramı (115), kroki çizim programı (106), izim programlar (85), kroki çizme (29), kroki çizim programı indir (27), kroki çizimi (26), kroki çizim programı türkçe (18), ÇİZİM PROGRAMLARI (15), ?izim programlar? (10), kroki çiz (2)