E- Okul Sisteminin Kullanımı ve Bilgilendirme

e okul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teknolojik gelişim ile ülkemizde eğitim adına da bir çok değişiklikler yapılıyor. Önceden öğrencilerin notlarını ya öğretmenlere sorarak öğrenir ya da karne günü karne geldiği zaman öğrenebilirdik. Gelinen bugünkü nokta da artık sınavların açıklandığı gün veya hafta sistem üzerinden not paylaşımı yapılarak velilerin öğrencisinin notlarını görmesi mümkün oluyor. Hatta o kadar ki karneleri almadan önce bile öğrencinin karnesinin notları belli olmuş oluyor. Bütün notlar sistem üzerinden gösterildiği için, o merakla beklenen kanaat- sözlü notları dahil hepsi gösteriliyor.

Bu gelişmeler takibi kolaylaştırsa da karne heyecanını bitirmiş gözüküyor. Öğrenciler eskiden olduğu gibi karne alamaya büyük bir heyecanla gitmiyor, sadece tatil yapacakları için, okul bittiği için sevinçli oluyor. Bütün gün bilgisayarda, telefonda vs. oyun oynayacağı için sevinçten uçuyorlar. Karnemde neden 4 var,  neden zayıf var diye üzülen falan olmuyor 🙂

Bu sistem üzerinden de ayrıca öğrencilerin devamsızlığı öğreniliyor. Okula gitmediği veya geç kaldığı her gün sisteme aktarılıyor. Bu sayede öğrenci okula gitmediği, kaçtığı zamanlarda veya geç kaldığı günlerde bilgi sahibi olunabiliyor. Eskiden müdürün yanına özel gidip sormak veya karnede görüp öğrenebiliniyordu. Haliyle o zaman da sorgulaması zor oluyordu. Geçmişi hatırlamak zor oluyor ne yazık ki. Bu açıdan güzel bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca bu sistemde geriye dönük yılların notları, ortalamaları da gözükmektedir. Geçmiş zamana doğru notlara ulaşmak mümkün olacaktır.

Sisteme giriş : https://e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleşmektedir. Buraya giriş yaparak, gerekli bilgiler girilmesi halinde öğrencilerin bilgilerine ulaşmak mümkün olacaktır.

Öğrencilerimize şimdiden başarılar dilerim..

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)