• Ebced Hesabı

ebced hesabı yapmak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir çok hesabın yapıldığı ebced işlemini sizler için tekrar gündeme getirmek istedim. Bildiğimiz gibi dünya da herşey bir program içerisinde devam etmektedir. Gece- Gündüz’ ün meydana gelmesi , güneşin doğup batması , yaz ve kışın oluşması vb. şeyler.

Bunlar gibi herşey sayılarla belirgin bir şekilde hesaplanmış ve programlanmıştır. Bazı bilgiler de bu şekilde ebced ile hesaplanıp bilgilenmiş olunuyor. İSimlerin ebced hesabı ile de akıl-fikir analizi yapmak mümkün. Bu yazı da nasıl yapıldığı anlattım. Yazıyı okuyarak bu hususta bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ben bu yazıyı yazdıktan sonra bir çok kimse bu konuda yazılar yayınladı. Umarım en iyi bilgiyi elde edebilirsiniz.

#Öncelikle şunu söylemek istedim. Ben bu yazıyı yazmadan önce araştırıp yazmıştım ve kimsede böyle bir yazı yoktu. Ancak görüyorum ki şu an da bu ebced yazısını sitesinde yazmayan kalmamış, hatta bu konu için siteler bile açılmış. Böylesine tutulacağını bilmediğim bir yazının sitesinin açılması benim de yükümü hafifletti. Doğru hesap yapıyorlar mı bilemem ama en azından uğraşıyorlardır. Ben buradan sizlere elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım. Umarım faydalı olmuşumdur.

Arap alfabesinin harflerinin her birerinin sayısal değeri mevcuttur. Yani her harf bir sayıyı temsil eder. Bu sayısal değerleri kullanarak bazı hesaplamalar yapmamız mümkündür.

Örneğin çocuğunuzun ismini koyarken, akıl ve fikir hesabı için ne koymanız gerektiğini yada hangi burç olacağını ve karakterinin nasıl olacağına etki etmiş olacaksınız.

Çocuğunuza vereceğiniz ismin ne kadar önemli olduğunu şöyle söyleyeyim: Ahirette herkes isimleri ile hesaba çağrılacağı için manalarının güzel olması ve akıl, fikir yönünden de iyi olması seçilecek ismin ne olacağına karar vermek için bu hesabı yapabilirsiniz.

Harflerin sayısal değerleri ise şu şekildedir.

ebced hesabı için tablo

Verilecek isimlerin bu tabloya göre hesaplanması için ise öncelikle arapça nasıl yazıldığını iyi bilmeniz gerekmektedir. Benzer harfler olduğu için yanlış yazılması durumunda hesabın da yanlış çıkması muhtemeldir.

Hesaplanmış bazı isimlerin olduğu tabloyu görmek için tıklayınız.

Mesela ben kendi adımı hesaplayacak olursam;

Ekrem: أكرم

1+20+200+40= 261 çıktı mesela…

Bu şekilde anne ve babanın isimlerinin değerini de bulduktan sonra;

***[Anne Adı + Çocuk Adı ]/ 9 Kalan sayı “Akıl” verir. Yani anne ve çocuğun isminin değerlerini topladıktan sonra (mod 9)’ a göre çıkan sonuç sizin akıl değeriniz olacaktır. 9 en üst 1 en alt seviyedir.

*** [Baba Adı + Çocuk Adı ]/ 9 Kalan sayı “Fikir” verir. Burada da baba ile çocuğu toplayıp yine (mod 9) ‘ a göre kalan sonuç bulunur. Buda çocuğun fikir değerini belirler ki bu da 9 ile 1 arasında değişmektedir.

Şimdi de burcunun ne olduğunu hesaplamayı öğrenelim…

12 burcun isimleri şunlardır:

1- Koç,
2- Boğa,
3- İkizler,
4- Yengeç,
5- Aslan,
6- Başak,
7- Terazi,
8- Akrep,
9- Yay,
10- Oğlak,
11- Kova,
12- Balık.

***[Anne Adı + Çocuk Adı] / 12 Buradan kalan değer burcunuzun ne olduğunu belirler. Anne ile çocuğun yaşları toplamının (mod 12) ‘ye göre hesabından kalan değer çocuğun hangi burç olduğunu öğrenmenizi sağlar.

Yani o gazete, internette yazan burçların doğruyu yansıtmadığını söyleyebiliriz..

Şimdiden hesaplamalarınızda kolay gelsin 😉 Çocuğunuz falan olursa ilerde buna göre ismini koymayı unutmayın. Kendinizin de ne kadar akıllı olduğunu bu hesapla öğrenebilirsiniz… :)

Ekrem MENTEŞOĞLU

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (171 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 19 votes)
Ebced Hesabı, 6.8 out of 10 based on 171 ratings
Google'dan gelen aramalar:, ebced hesabı (12163), ebced hesabı nasıl yapılır (1768), ebcet hesabı (1574), ebced (1547), ebced hesaplama (1077), isimlerin ebced değeri (464), ebced hesabı yap (394), ebcet hesabi nasıl yapılır (385), isimlerin ebced değerleri (342), ebced hesabı isim (296)