bıyığımı seviyorumErkeklerin Yeni Modası Bıyıklar

Eskiden belirli kimselerin bıraktığı bıyık; son zamanlarda moda olmaya başladı. Etrafımızda bıyık bırakanların sayısı gittikçe artıyor. Üniversiteli gençler önceden sakal ve bıyığını birlikte uzatırdı. Özellikle kirli sakal bırakmayı kızlar seviyorum dediği için bırakan bir çok kimse vardı. Sakal ve bıyık şu günlerde artık sadece bıyığa dönüşüverdi.

Bıyık  bırakma modasına öncülük eden kim bilmiyorum. Sanırım karizmatik manken ve oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile başladı gibi geliyor. Dizilerinde ve filmlerinde bıyıklı oynamaya başlayan ve hala devam eden Kenan İmirzalıoğlu sevenlerine bu modayı bulaştırmış düşüncesindeyim. Önceden ince bıyıklılara cemaat mensubu, uçlarını uzatıp aşağı doğru uzatana solcu, yukarı doğru uzatana da ülkücülerden denirdi. Bu yüzden bıyık bırakmayı herkes sevmezdi. Ama bıyık, erkeği erkek yapan göstergelerden birisidir aslında. Bu demek değildir ki bıyığı olmayan erkek değildir. Ama çıkan erkeklerin bırakması güzel olur.

    Karadayı Filmi Kenan Bıyıklı

Bu sene bende yeni modaya ayak uydurdum ve bıyık bırakmaya başladım. Tabi bunu moda olduğu için yaptığım söylenemez. Bizi tanıyan neden bıraktığımızı az çok bilir 🙂 Bıyık bırakmayan ancak bırakmak isteyenlere çekinmeden bırakmalarını tavsiye ederim. İlk başta tuhaf gelecektir ama sonra alıştığınız zaman sizinde seveceğinizi düşünüyorum. Etrafımızda daha nice bıyıklı erkek görmek dileğiyle… 🙂

Ekrem MENTEŞOĞLU

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Erkeklerin Yeni Modası Bıyıklar, 7.0 out of 10 based on 1 rating
Google'dan gelen aramalar:, bıyıklı erkek (29), bıyık modelleri (10)