Facebook hesabınıza bulaşan virüslerin temizlenmesi

Bu konunun şu günlerde oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki kendi facebook hesabıma da bulaştı. Sizde benim gibi, Facebook hesabınıza bulaşan virüslerin temizlenmesi konusunu okuyarak kurtulabilirsiniz. Nasıl olduğunu anlamadığınız bir şekilde birileri sizin hesabınızdan arkadaşlarınıza bir şeyler yollayıp onlara da virüs bulaşmaya çalışmaktalar. Duvarınızda bir şeyler paylaşıp bütün arkadaşlarınızı o gönderide etiketleyip tıklamalarını sağlıyorlar. Ne olduğunu bilmediği için çoğu buna tıklayıp virüse hoşgeldin diyorlar. Çoğu arkadaşım bu duruma düştüğü için bu paylaşımı yapma gereksinimi duydum. Bunun için öncelikle bilgisayarınızı taratma ile başlamalısınız.

facebook virüsleri

 

Buradan Combofix Programını indirip bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Çalıştırdıktan sonra program işlemini bitirene kadar bekleyin. Sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın. Bu işlemden sonra isterseniz tarayıcınızı silip tekrar yükleyebilirsiniz. Facebook hesabınızı tekrar açıp hesap ayarlarından uygulamalar sekmesine tıklayıp oradan bütün sekmelerin ayarlarını değiştirmelisiniz. Düzenleye tıklayıp bütün sekmeleri kapalı yapmanız gerekmektedir. Bundan sonra profilinizden virüsün takip ettirdiği kişiler ve sayfaları teker teker kaldırmalısınız. En azından ben öyle yaptım. Hatta hareket dökümlerinden de sizin adınıza yapılan bir çok resim, durum vb. beğeniler yapıldığı için onları da kaldırabilirsiniz. Umarım faydalı olur. Facebook bu açığı bir an önce halletmelidir. Yoksa insanlar facebook hesaplarını teker teker kapatmak zorunda kalacaktır.

Hayatınızda ki virüslerden temizlenmeniz dileğiyle… 🙂

Ekrem MENTEŞOĞLU

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Facebook hesabınıza bulaşan virüslerin temizlenmesi, 5.5 out of 10 based on 4 ratings
Google'dan gelen aramalar:, faceme virüs bulaştı ne yapmalıyım (55), facebook hesabıma virüs bulaştı ne yapmalıyım (27), faceden virüs temizleme (18), facebooka bulaşan virüs nasıl temizlenir (17), faceme vir?s bula?t? ne yapmal?y?m (12)