Google Reader Kapanıyor , Onun Yerine Ne Kullanacağız

Öncelikle Google Reader ne işe yarıyor ondan bahsedelim. Her konuda binlerce sitenin varlığını düşünecek olursak bunları aklımızda tutmamızın ve takip etmemizin zor olacağında hem fikiriz. Bunun daha kısa şekilde olması için süzgeçten geçipte bize sunan bir programdı Google Reader.

RSS denilen besleme  genelde haber siteleri, bloglar, araştırma siteleri için kullanılır. RSS’ler sayesinde düzenli bir şekilde kullanıcıya içerikler iletilmektedir. Takip ettiğiniz her site veya blog hakkındaki yazıların teker teker girip kontrol eder gibi takip etmenizi sağlıyor. Bu RSS ile takip ettiğiniz siteleri kategorize edip ona göre kontrol edebilirsiniz. Bu sayede o an ilgilendiğiniz konu hakkındaki siteleri takip etme şansınız olmuş olur.

Google tarafından yapılan ve 8 yıldır kullanılan Google Reader hakkında kapanma kararı alındı. Tüm dünya’da kullanılan Google 1 temmuz tarihinde Google Reader’ı kapatacağını duyurdu. Bu kararla birlikte herkesin yeni alternatifler araması beklenmektedir. Bu zamana kadar takip ettiğiniz sitelerin yeni alternatiflerle entegrasyonu mümkün olacak mı merak konusu. Çünkü bir çok site olduğundan dolayı teker teker hepsini eklemek zor olacağa benziyor.

Google Reader kapanınca ona alternatif olarak bazı programlarla karşılaştım. Onları paylaşmak istedim, ama kendim daha kullanmadım. Ayrıca bizi de takip etmeyi unutmayın  😉

Alternatifler

1-FEEDLY

Feedly Sitesi

Feedly Sitesi

2-FLİPBOARD

Flipboard Sitesi

Flipboard Sitesi

3-PULSE

Pulse.me Sitesi

 

 

Ekrem MENTEŞOĞLU

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)