Güllerin Renkleri ve Anlamları

 

 

İnsanlar sevgisini belli etmek için bir takım yollara başvururlar. Sevdiğiniz birine sevginizi göstermenin bir yolu da ona bir gül vermektir. Sevdiğinize vereceğiniz gül sizin ona olan duygularınızı ifade eder. Duygu karmaşası yaşamamak için vereceğiniz gülün hangi anlama geldiğini iyi bilmeniz ona göre rengini belirlemeniz gerekmektedir. Aksi halde çiçekleri kafanıza yiyebilirsiniz. 🙂

Gelelim şimdi renklerin hangi duyguları ifade ettiğine;

Kırmızı Gül; Aşk, Tutku, Saygı, Yüreklilik, Çekingen, Utangaç anlamlarına gelmektedir.

Beyaz Gül: Masumiyet, Saflık, Temizlik, Gizlilik, Alçakgönüllülük, Korku, Layık Olma, Sır Saklama, Özgürlük, Hürmet anlamlarına gelmektedir.

 

Sarı Gül: Sevinç, Dostluk, Arkadaşlık, Kıvanç, Memnuniyet, Sıcak Sevgi, Kıskançlık anlamlarına gelir. Mesela; Kavgalı ve kırgın olduğunuz bir kişiye karşı dostluğunuzun sürmesini istiyorsunuz. İşte bu ve buna benzer durumlarda ise Sarı Gül almanız gerekmektedir.

 

Pembe Gül: Minnettarlık, Takdir Etmek, Hayranlık, Taziye, Zarafet, İncelik, Keyif, Hayranlık, Sempatik, Nazik anlamlarına gelmektedir. Birini seviyorsunuz ve ona açılamıyorsunuz. Ancak arkadaşlık teklif etmek istiyorsunuz ve kelimelere dökemiyorsunuz bu durumu. Sevdiğiniz kişi size karşı bir şey beslemese bile vereceğiz bir pembe gül onun duygularının sert değil de ılımlı bir şekilde söylemesini sağlar.

 

Mavi Gül: İlahi aşk, Eşsizlik gibi anlamlara gelmektedir. Sevdiğiniz kişiye vereceğiniz Mavi Gül ona olan duygularınızın, sevginizin ne kadar büyük ne kadar güçlü olduğunu göstermektedir.

 

İşte alacağınız güllerin renklerin anlamları bu şekilde özetlendi. Bundan sonra iş size düşüyor. Karşınızdakine hangi duyguları besliyorsanız o gülleri tercih edin 😉 Hepinize sevgi dolu bir ömür diliyorum…

 

Ekrem MENTEŞOĞLU

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (7 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Güllerin Renkleri ve Anlamları, 6.7 out of 10 based on 7 ratings
Google'dan gelen aramalar:, gül renkleri (112), mavi gülün anlamı (110), mavi gül anlamı (46), güllerin anlamları (44), gül renklerinin anlamı (38), gül renkleri ve anlamları (34), güllerin anlamı (29), güllerin renklerinin anlamı (26), gül renklerinin anlamları (25), mavi gülün anlamı nedir (18)