Günümüz keşifleri ve Isaac Newton

indir

Gün geçmiyor ki yeni bir şey icat edilmesin, güç geçmiyor ki yeni bir keşif yapılmasın. On yedinci yüzyıldan itibaren bütün keşifler yapılmaya başlandı. Sanayi inkılabı ve bir çok alanda yenilikler gelişti. Bunlardan en önemlisi ise Isaac Newton‘un bulduğu yer çekimi kanunudur. Newton yer çekimini keşfederek, bir çok yeniliğe öncülük etmiştir.

Elmanın başına düşmesi, ona neden Ay, Yıldızlar hava da asılı duruyor sorusunu aklında belirtmiştir. Daha sonra bir çok yenilik ile birlikte gelişen olaylar bilimin çok parlak yerlere gitmesini sağlamıştır. Bu bize bilimin en önemli yön verenlerinden olan Isaac Newton kimdir ? sorusunu yöneltir. Bu soruya bir çok farklı kaynaktan ulaşabilir ve bu kaynaklardan doğru bilgi edinebilirsiniz ?

Akbil ismini alan bilgi sitesinde Newton hakkında detaylı bahsedilmiş ve bir çok bilgi paylaşılmıştır. Bilime yön veren insanlar, bilimsel makaleler ve bir çok bilgi içeren başlıklar yer almaktadır.

İlerleyen bu yüz yılda yeni neslin geliştirdiği teknolojik aletlerin ve bir çok yeniliklerin öncüsü olan Newton ismini Dünya’nın sonuna kadar andıracak insanlara. Newton yaptığı yenilikler ile durmak bilmeksizin ilerleyecek ve gün geçmeyecek ki yeni bir yenilik çıkmasın, bu yenilikler den haberdar olmak için bol bol bilgi okumalı ve gündemi takip etmeli.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Günümüz keşifleri ve Isaac Newton, 10.0 out of 10 based on 1 rating