Hat Sanatı-II

Hat Sanatı derslerimizin devam etmesiyle yeni şeyler yapmaya başladık.Çok emek isteyen bir yazma işi olduğu için fazla zaman ayırmak gerekmektedir.Biz son sınıf olmamızdan dolayı pek fazla zaman ayıramıyoruz.Tabi zaman ayırmanın yanında yetenekli olmakta işi kolaylaştırmaktadır.
Kimisi 100 kere yazar beceremez kimisi 2-3 defa yazdığı zaman bir şeyler oluşmaya başlar.Ancak ben yeteneksizsizim deyip bu güzel sanatı bırakmamak gerekir.Çünkü güzel olan şeyler kolay kazanılmamaktadır.Bu yüzden sabırla derslere devam edilmeli ve çalışmaları bırakmamalıdır.

İlk dersimizde sadece çizgi ve noktalar yaparak çalışmalara başlamıştık.Şu an ise yapılması gereken 4 hareket ve harflerin yazılmasına devam etmekteyiz.Bu çalışmalarımızın görüntülerini de sizlerle paylaşayım.

                

Daha önce de bahsettiğim gibi biz Osmanlıca yazı yazmaktayız.Yine sizin isteğinize göre Latince de öğrenebileceğinizi unutmayın.Ayrıca Latince öğrenmenin daha kolay olduğu söyleyeyim de belki daha çok öğrenme isteğiniz artar. 🙂

Latince yazılmış bazı yazıları da sizlere göstermek istiyorum.Bazı isimlerin yazılışının görüntülerini paylaşacağım.Bu yazıların yazılması için 2 3 ay gibi bir sürede öğrenmeniz mümkün. Bu yazılar 2 aydır devam eden kişiler tarafından yazılmıştır.


Bizde harfleri yazmayı bitirip kelimeler yazmaya başlayınca isteğiniz doğrultusunda isimlerinizi Osmanlıca olarak yazmaya çalışırım inşallah. 🙂 Kursa devam edip yeni şeyler öğrendikçe buradan sizlerle paylaşacağım. Takip ettiğiniz takdirde isim yazmaya başlayınca buradan öğrenebileceksiniz 😉
Ekrem MENTEŞOĞLU

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Hat Sanatı-II, 10.0 out of 10 based on 1 rating