Iphone’dan Android’e Geçiş

Iphone kullanıcısı iken çeşitli sebeplerden dolayı ( pahalı olması, beğenilmemesi, sıkılmış olmak vs.) başka bir telefon kullanmaya karar verdiyseniz bazı yapılması gereken şeyler olduğunu bilmeniz gerekir.

iphone ve android

Iphone kendine has tarzı olduğu için bazı uygulamaları da diğer telefonlardan farklıdır. Bu yüzden geçiş aşamasında bazı sıkıntılar oluşmaktadır. Bu sıkıntılardan biri de imessage uygulamasıdır. Iphone telefonlarına has bu uygulama android’e geçerken sıkıntı oluşturmaması için iptalini yapmak gerekir. Öncelikle imessage uygulamasını bilmeyenler için; imessage uygulaması internet üzerinden iphone kullananlar arasında kullanılan sms atmaya yarayan bir uygulamadır. Bunu kullanan kullanıcı android telefon kullanırken bu uygulamadan yararlanamayacağı için kaydını kaldırması, devre dışı bırakması gerekir. Aksi halde diğer kullanıcılardan mesaj telefona ulaşmayacaktır.

Sorunu çözmek için ise  telefonunuzda imessage bağlantısını kesebilirsiniz. Değişiklikten sonra iphone kullanan diğer kullanıcıların mesajları size ulaşmaya başlayacak.

Daha önce android’ten iphone kullanıma geçiş ile alakalı yazımı da paylaşmıştım.

Buradan okuyabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)