itfaiye oyunları

İtfaiye Oyunları

İtfaiyecilik mesleğinin ana malzemeleri elbette ki, itfaiye merdivenidir. Bu nedenle itfaiye oyunlarında da sıkça karşımıza çıkmaktadır. Her itfaiye oyununda mutlaka bir de yangın merdiveni vardır. Ama bu meslekte bu unsur öyle önemlidir ki, yangın merdiveni adıyla bir oyun bile yapılmıştır.

İtfaiye oyunlarından biri olan “yangın merdiveni” oyununda elbette olmazsa olmaz diğer unsur bir itfaiyecidir. Tam takım itfaiye kıyafetleri içindeki itfaiyeciyi mouse yardımıyla hareket ettirmelisiniz.

Karşınızda gökdelen tarzı onlarca katı olan bir bina vardır ve yangın zamana inat hızla ilerlemektedir. Hemen acele edilip yangın söndürülmelidir. Ve bu görev de oyunun başındaki size düşmektedir.

Bu oyunda yalnız değilsiniz. Size yardımcı olacak bir krokiye sahipsiniz. Bu kroki sayesinde

Devasa büyüklükteki binanın nerelerinde yangın olduğunu ve nerelerine kadar uzandığını rahatlıkla görebilirsiniz. Böylece, yangının şiddetine göre nereye öncelik vereceğinizi, nereyi sonraya bırakacağınızı rahatlıkla kavrayabilirsiniz. Bu oyunda sadece zaman ve dikkat de yeterli değildir. Mantığınızı da harekete geçirmeli, önceliklerinizi belirlemeli, ona göre hareket etmelisiniz ki, yangını az hasarla söndürün.

İtfaiye oyunları arasında en çok oynanan oyunlardan biridir yangın merdiveni. Bu nedenle bu oyun için itfaiye oyunlarının bir numaralısı diyebiliriz. Bu oyunda karşınızda çeşitli renklerde olan kutucuklar size rehberlik edecek. Kırmızı, turuncu ve sarı renkteki kutucuklar sayesinde yangının şiddeti konusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz. Kırmızı renk yangının çok şiddetli olduğunu, turuncu renk orta şiddetli olduğunu, sarı renkse yangının şiddetinin düşük olduğunu göstermektedir. Söndürdüğünüz her yangın size artı puan kazandıracak. Mantığınızı kullandıktan sonra sırada dikkat ve hız var. Eğer zamanında yangınları söndüremezseniz yangın büyür. Siz de seviye atlayamaz oyunu bitirmek zorunda kalırsınız.

Haydi, ne duruyorsunuz görev başına!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)