Katar ile Türkiye Arasında Gaz İşbirliği İmzalandı

Rusya’nın kendini bulunmaz hint kumaşı sanmasının ardından Güçlü Türkiye’miz gaz antlaşmasını şimdiden yapmış bulunmaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Katar ile yaptığı görüşme neticesinde gaz alımı için işbirliğini gerçekleştirdi.

Ülkemiz bu ülkeden uzun vadeli ve düzenli olarak LNG ithalatı yapmasını sağlayacak ön mutabakat zaptı imzaladı. LNG ise, sıvı olarak nakledilebilen ancak gaz formatında tüketilen bir yakıt türü olarak biliniyor.

Büyüyen, gelişen ve hızla nüfusu artan ve güçlenen ülkemizin önünü kesmeye çalışan güçler bahaneler üreterek bizi zayıf duruma düşürmeye çalışmaktadır. Kendilerinin güçleri gittikçe azalmakta ve onlara olan bağlılık gittikçe minimuma inmektedir.

Katar ülkesi en büyük LNG satıcısı

Dünyanın en büyük LNG ihracatı yapan ülkesi Katar, geçtiğimiz yılda dünyadaki LNG ihtiyacının 3’te 1’ini tek başına karşıladı.

Uluslararası Gaz Birliğinin eylül ayında yayınladığı yıllık raporuna göre, 2014’te Katar, 76,8 milyon ton LNG ihracı ile dokuz yıl üst üste en fazla LNG ihracatı yapan ülke oldu. Geçen yıl küresel LNG arzı yaklaşık 241 milyon ton olmuştu.

Hal böyle olunca Türkiye’de bu kaynaklardan istifade ederek sorun çıkarıp ülkeye çelme takmaya çalışan gözdağı vermeye çalışan Rusya’ya bu şekilde biz gözdağını vermiş oluyoruz. Zaten ülkemiz öyle güzel bir yer ki. Tarımından, sanayisine, madenine herşey bulunmakta. Ancak yıllar önce bunların kullanılmasını yasaklayan zorlayıcı anlaşmalar yüzünden hiç biri kullanılamamaktadır.Bu yüzden bunun da önüne geçmek isteyerek bağımlı yaşamaya mahkum etmeye çalışıyorlar. Ama elbet bizler kazanacağız inşallah.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)