kimyasalla peteklerin temizliği

 

 

çözüm_merkezi_petek_temizliği

 

 

 

 

 

 

 

Kimyasalla peteklerin temizliği kış soğuklarından korunmak için belli zaman periyotları içerisinde, mümkün olduğu kadar düzenli bakımının yapılması açısından önemlidir. Bildiğiniz gibi kış soğuklarını oldukça sert hisseden bir ülkede yaşıyoruz. Kapalı alanlarda alttan yada zeminden ısıtmalı sistemlerin yeteri kadar verimli çalışması için bazı kurallara uymanız gerekmektedir. İsterseniz, dikkat edilmesi gerekenler ve yakıt tasarruflu binalara nasıl ulaşabileceğimiz konusunda hemen detaylara geçelim.

Kombi petek temizleme gerekli olduğu zamanlarda ısıtma sistemlerinizin hangi derecelerde gezdiğine dikkat etmeniz gerekir. Isı ölçer bir cihaz ile yada eliniz ile herhangi bir konumda soğukluk yada ılıman bir ortamın olup olmadığını kontrol etmek ile ilk adımı atabilirsiniz. Aşırı sıcak ve ılık gibi ayrım yapabileceğiniz zeminler varsa eğer bunun sebebi sıcak suyun her bölüme eşit düzeyde ulaşamaması olabilir. Çamur, bakteri yada mantarlar su sıcaklığının 55 derecenin altında olduğu tesisatlarda kolaylıkla çoğalabilir ve balçık kıvamında tortullar oluşturarak suyun tam istediğiniz derecelerde ısınmasının önünde engel teşkil edebilir. Peki yapılması gereken nedir? Önerimiz ısıtma sisteminize en ufak bir zarar vermeden su sirkülasyonunu eskisi gibi stabil seviyelere ulaşmasını sağlayacak temizlik cihazlarının kullanılması için bizlere ulaşmanızdır. Kombi yada ana tesisat borularına bağlanarak, bazı kimyasal çözücülerin enjekte edilmesi yolu ile tıkanmalarının önüne geçilmesi sağlanabilir. Sanıldığı gibi zahmetli bir işlem olmayıp, gün içerisinde tamamlanabilecek bir alt yapıya sahibiz.

Kimyasalla peteklerin temizliği yapılmasından sonra evinizde yada farklı binalarınızda hissedilir derecelerde sıcaklık farklarını gözlemleyebilirsiniz. Ilık olan odalarınız, diğer odalardaki sıcaklıklar ile hemen hemen aynı seviyelerde yer alacaktır. Ayrıca doğal gaz faturalarından şikayet edenler için petek temizliği ideal bir çözümdür. Yaklaşık olarak %20’ye yakın daha az fatura ödemesi yapmanıza olanak tanıyacak, peteklerinizin bakımını yapabilecek uygun koşullar ve tecrübeli personelimiz ile İstanbul’da geniş servis ağı içerisinde sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Her sene sonbahar aylarında kontrollerin yapılması, kış soğuklarından korunmak için uygundur. Genelde 3-5 senede bir kere bakımın yeterli olduğu doğrudur fakat bazı tesisatların eskimesi, paslanması yada farklı sebeplerden dolayı tabakalar daha çabuk yoğunlaşabiliyor. Eğer böyle bir hizmet almak isterseniz, firmamızı her zaman arayabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)