KİTAPÇILARIN DİNİ KİTAPLARA HÜRMETSİZLİĞİ

4
Kitapçıları gezip yeni kitaplara göz atmayı sevdiğimden ara ara gider kitapçılara bakarım. Beğendiğim kitapları alır okumaya çalışırım. Hemen hemen her kategoride kitaplara bakarım. İnsanlığa neler okutmak istemişler şöyle bir incelerim.

Ancak bunları yaparken dikkatimden kaçmayan bir şey de kitaplara hürmetsizlik! Birçok kitapçıya girdim hepsinde aynı şeyi gördüm. Dini içerikli hadis ayet içeren hatta Kuran-ı Kerim meali(tefsir) kitapları yukarıda olması gerekirken ayak hizasına kadar indirilmiş vaziyette durmaktadır. Öte yandan test kitapları, Öss, Kpss gibi kitaplar da boyumuzdan 1-2 metre yukarılara koyulmuş. Bilerek mi yapılıyor yoksa cahillikten mi yapılmış onu anlayamadım. Ancak din ile bu kadar uğraşıldığını düşününce; isteyerek yapıldığını düşünmemek elde değil.

Bu kitapçılardan bazılarıda dini yönde eğitim, faaliyet verdiğini savunanlardan. Gerçi son zamanlarda adları bayağı yoğun şekilde geçiyor ama neyse o tarafa girmek istemiyorum.

Benim derdim bu hürmetsizliğin yapılmaması ve bunu önleyebilmek. Ki biz Latin harfleri ile hadis yazan takvim yaprağına bile saygı gösterirken, Allah’ın kelamı, Peygamberimizin kelamı raflarda aşağıda durması zoruma gidiyor. Bu durumda sizlerinde bilinçlenmenizi ve bu konuda sessiz kalmamanızı istiyorum. Bu uğurda desteklerinizi bekliyorum. Gerekli yerlere de istek/şikayet mailleri atarak durumun düzelmes için gerekli işlemleri yapmayı düşünüyorum.

Unutmamalı ki mukadderata yapılan hürmetsizlik, peygambere, Hz. Allah’a hürmetsizliktir. Haşa! 

Lütfen elinizi vicdanınıza koyun ve destek verin.

 

Ekrem Menteşoğlu

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
KİTAPÇILARIN DİNİ KİTAPLARA HÜRMETSİZLİĞİ, 5.5 out of 10 based on 2 ratings