Kız Oyunları Nelerdir?

makyaj oyunu

                Çocuklar günümüzde sıklıkla internet oyunları oynamaktadırlar. Onların ellerinde oyuncak görmek artık nostaljik bir durum haline gelmiştir. Gelişen ve bu gelişimi hiç durmayan teknoloji, çocukları da içine almıştır. Onlar da artık teknolojiye ayak uydurarak yaşamaya başlamışlardır. Böylece internette oyunlara sarıp, zamanlarının büyük bir çoğunluğunda bu oyunları oynayarak vakit geçirmektedirler.

                Kız çocukları da erkek çocuklarının araba oyunları oynadıkları gibi kız oyunları oynamaktadırlar. Böyle dendiğinde akla pek oyun gelmese bu oyunlar çok çeşitlidir. Denizde güzel kız giydirme, güzel kıza makyaj yapma, yarışçı kız makyajı, modacı kız giydir, dövüşçü kız, süslü kız, okul kızı, emo makyaj, kelebek kızı giydir, saç bakımı, manikür oyunları gibi daha birçok çeşitte kız oyunları mevcuttur.

                Kız çocukları bu oyunlarla süslenme, kıyafet giydirme, manikür gibi heveslerini almaktadırlar. Gerçek hayatta bunları gerçekleştirmeleri oldukça zor bir durum olacaktır ve yaşlarına uygun olmayan durumlar olmaktadır. Evde annelerinin makyaj malzemelerinden kendilerine makyaj yapmaları yerine, bu oyunları oynayarak heveslerini almaktadırlar. Bu durumdan anneler de oldukça memnun olmaktadırlar. Böylece zararsız oyunlarla vakitlerini geçirmekte ve sıkılmadan saatlerce oynayabilmektedirler. Oynarken eğlenmekte ve mutlu olmaktadırlar. Bu durum da sağlıklı bir oyun ortamı yaratmaktadır. Bazı zamanlarda beraber küçük kız çocukları toplanarak da bu oyunları oynayabilmektedir.

                Kız oyunları ve özellikle makyaj oyunu renk çeşitliliği açısından oldukça zengin oyunlardır. Çocukların görsel hafızalarını güçlendirmekte ve renkleri ayırt etmelerini, bunun yanı sıra çok çeşitli renkleri öğrenmelerini sağlamaktadır. Ayrıca renk uyumunu da öğrenmekte ve bu becerilerini geliştirmektedirler. Dikkatlerini daha rahat toplayabilmekte ve daha kolay odaklanabilmektedirler. Kız oyunlarının her gün yeni bir çeşidi çıkmaktadır. Hepsinin de farklı fonksiyonları vardır ve farklı becerilere yöneliktir. Her yaşa uygun seviyede bulunan bu oyunlar, en çok oynananlar arasında yer almaktadırlar.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Kız Oyunları Nelerdir?, 10.0 out of 10 based on 1 rating