Kredi Kartı İle Elektrik Fatura Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sizler için kolay ama eskiler için bulunmaz bir nimettir bu. Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemleriniz artık çok basit bir şekilde gerçekleşecek. Bağlı olduğunuz bölgenin elektrik dağıtım şirketlerinin ana sayfasına girip orada online işlemler kategorisini tıklayarak sizin karşınıza çıkan seçeneklerden uygun olanları seçerek ve kart bilgilerinizi girerek yaptığınız bir işlemdir. Ve size çok kolay ödeme seçeneği sunar. Bir sorun ile karşılaştığınızda müşteri yardım destek hattını arayabilirsiniz. Fakat şirketlerin sistem ağı ne kadar güçlü ve güvenli olsa da sizlerin yapacağı yanlış bir tuş sizi zorlayacak sonuçlara gebe kalabilir. Bu yüzden aman dikkat diyerek bazı konularda önemli hatırlatmalarda bulunmak isteriz.

DİKKAT GEREKTİREN DURUMLAR

– Her online işlerde olduğu gibi burada da de yanlış bir yere tıkladığınızda veya tutarından fazla para yazdığınızda sizi büyük zararlara uğratabilir. Bu nedenle destek almayı ve iyi bir şekilde araştırma yapmadan bu işe bodoslama dalmayın.

– Güvenli yazılımı olan yerlerde işlem yapmaya özen gösteriniz. Şirketlerin kendi web sitesinden mesela…

– Düzgün çalışmayan ve error veren sayfalarda ikinci işlemi tekrar yapmayı denemeyiniz. Çünkü paranız yatmış olabilir ve siz iki kere elektrik faturası ödeme işlemini gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Tabi bu ödemeler mailinize geldiği için önce oradan kontrol etmelisiniz. Tabi ki her hatanızın bir geri dönüşümü vardır lakin bayiliklerde çok uğraşacağınız sorunlara yol açamamak için daha özenli ve dikkatli davranmalıyız.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)