Takımın Lideri Didier DROGBA

O sadece sıradan bir futbolcu değil. Oyuna girdiği an bütün takımı etkileyen bir lider Didier DROGBA. Her ne kadar yaşlı diye herkes boşuna alındı dese de o kendisinin ne kadar etkili bir oyuncu olduğunu daha ilk maçında ilk golünü de atarak gösterdi. Ama ben golünü atmasından iyi oynamasından daha çok liderliği dikkatimi çekti.

Normalde yıldız bir oyuncu olmasından da dolayı daha sahada ısınırken bile taraftarı heyecanlandırmasının yanı sıra oyuna girmesiyle takımı havaya soktu. Wesley Sneijder de yıldız bir oyuncu oda çok büyük kariyer sahibi, o oyuna girdiği zaman taraftar yine heyecanlanıyordu. Ama oyuna girmesiyle takımı coşkulandırmadı oynatamadı.

Galatasaray'lı Didier Drogba

Didier DROGBA, futbolculuğunun yanı sıra tam bir liderlik abidesi olarak sahaya çıktı. Oyuna girmeden önce 70 dakika boyunca uykuda olan takım onun oyuna girmesiyle kendisini iyi oynamak zorunda hissetti. 11 oyuncunun 10 veya 9 da değil bütün oyuncular kendisinin iyi oynaması gerektiği hissine kapıldı. Sanki kötü oynasa cezalandırılacak gibi hissetti. Ve sonucunda da 2 gol birden atarak işlerinde başarıyı yakaladılar. Spikerinde söylediği gibi , asıl mesleği muhasebeci olan Didier, hatayı bulduğu zaman takımın hesabını kesiyor. 🙂  Hala böylesine iyi bir oyuncuya laf uzatan olursa çekemediklerindendir derim. “Yiğidi öldür ama hakkını yeme “ diye bir söz vardır onu bu lider için kullansak yanlış olmaz sanırım.

Drogba’nın Liderlik Pozu

Eğer bu hava hep böyle devam ederse Şampiyonlar Ligi’nde de başarıların geleceğini düşünüyorum. Başınızda Fatih TERİM gibi bir lider, oyuncularınızdan da Drogba gibi birisi varsa başarının gelmemesi zor gözüküyor. Çünkü ,”Başarılar büyük insanlarla kazanılır.”

Türkiye’ye ve Galatasaray’a HOŞGELDİN Takımın Lideri Didier DROGBA….. 🙂

Ekrem MENTEŞOĞLU

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)