Martılar ve Kadraj

harem martılar

 

 

 

 

 

Bu yukarıdaki görüntüyü haremden bindiğim sirkeci vapurundan çekmiştim. Güzel bir görüntü oluştuğunu düşünüyorum. Ayrıca belirtmek isterim hiç birinde herhangi bir oynama yapılmamıştır. Renklerinde biraz oynama yapılınca daha da güzel görüneceğini düşünüyorum.

 

martılar

 

 

 

 

 

 

Bu üstteki görüntü ise yine vapurda ve başka bir günden kalan fotoğraftır. Yakın lens ile çekilmiştir. Martı oldukça yakından geçtiği sırada yakalanmıştır.

DSC_1126

 

Yakın zaman önce de bu martıyı kadrajıma sığdırdım. Üsküdar sahilinde yürürken görüp çekmiştim. Daha da güzel çekebilirdim belki ama, ben çekmeye çalışırken bir çok kimsenin dikkatini çekmesiyle fazla durmadan oradan kaçtı 🙂

 

DSC_0243

 

DSC_0250

 

DSC_0251

 

martı ve ayakları

 

Yukarıdaki fotoğrafları da yine aynı günde hafif rüzgarlı ve güzel bir havada sirkeci vapurunda hem Galata Kulesini seyredip hemde bu özgür kuşları çekmiştim. Olabildiği kadar yakın görüntüler yakalamaya çalışmıştım. Umarım beğenmişsinizdir.

 

 

kadıköy

 

Bu martı kardeşi de Kadıköy de yakalamıştım. Ancak bu fotoğraf nikon makinemle değil normal bir dijital makine ile çekmiştim. Hoş bir görüntü olduğunu düşündüm. O yüzden paylaşmak istedim.

 

 

Özgürlüğün tadını çıkarırcasına gökyüzünde süzülüyor, Martılar. Herkesin vapurlarda simit attığı, fotoğrafını çektiği ve uçuşunu seyrettiği güzel kuşlar, Martılar.

Ben de onlara oldukça ilgiliyim. Onların fotoğrafını çekmekten çok hoşlanıyorum. Kadrajıma takılan fotoğraf karelerinden bazılarını da sizlerle paylaşıyorum. Onlara baktıkça içim huzur buluyor. Hatta bu güzel varlıklar için Can Yücel bile şiir yazmışdır ki şöyle;

Martılar Ki

Günlerdir körköstebek nefsimle öyle hırlı
Ve öylesine harlı ki
esrik nefesim
Bir kibrit tutsam parlayacak.
Bir sarnıç gemisi diyecekler alev almış
Boğazın iki yakasındanoysa bir gaz tenekesiyle bir şişe mavg
Gelişi güzel mi güzel bir ocak
Suların ortasında sevgili öfkemle benim
Yanacak bahar erişinceye değin
Soğuktan morarmış kanatlarını
ısıtsın diye martılarMartılar ki sokak çocuklarıdır denizin

Can Yücel
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Martılar ve Kadraj, 10.0 out of 10 based on 2 ratings