Mısır’daki Darbe Oyunu ve Mursi

Yeni bir oyun, yeni bir yok oluş ve yeni bir başarı. Kimisinin planları tıkır tıkır işliyor, kimisi acı çekiyor, kimisi seyrediyor, kimisi yardım bekliyor. 2 gündür gündem oluşturan Mısır olayları insanlığın ne hale geldiğini, aç gözlü ülkelerin neler yapabileceğini ve çaresizliği seyrediyoruz. Müslüman ülke olan Mısır’da yaşanan bu olaylar Dünya’nın çivisinin iyice çıktığını, Güneşi sönmeyen ülkelerin planlarının nasıl işlediğini göstermektedir. Mısır’ın başındaki Muhammed Mursi‘ yi indirip darbe yapan askeriye başa hristiyan geçirmiştir. Ülkeyi sömürmek isteyen güçler insanların hayatını hiçe sayarak kendilerini düşündüklerini gösteriyorlar. Dünya üzerinde yine bir çok oyun oynanıyor, bu da bunlardan sadece bir tanesi.

Bu yapılan Darbe ile ülkeyi iyice geriletme düşüncesi olanlara karşı çıkılmasını temenni ediyorum. Bu şekilde yok edilmeye çalışılan bütün müslüman ülkeleri Allah bu kafirlerin elinden korusun.

Maddi gücüne güvenenlere ne kadar aciz olduklarını göstersin Hz. Allah inşallah. Dünya üzerindeki masum insanlar üzerinde kötü planları olanlara azabını geciktirmesin.

Allah sonumuzu hayır etsin…

 

Ekrem Menteşoğlu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Mısır'daki Darbe Oyunu ve Mursi, 5.5 out of 10 based on 2 ratings