Samsung’dan Iphone’a Geçiş

 

 

Zamanın hızla akıp geçtiği günümüzde her alanda olduğu gibi teknoloji alanında da her şey hızla gelişmektedir. Sürekli yeni ürünler üretiliyor ve sürekli bir ürün tüketilip maziye karışıyor.

Her şey bu kadar hızlı ilerlerken bizlerde kendimizi yenilemek istiyoruz haliyle. İletişim araçlarımızda biri olan telefon hayatımıza büyük sıkıntılarla birlikte büyük kolaylıklar getirmiştir. Bende 10 11 sene önce telefonla tanışmıştım, cep telefonuyla tabi 🙂

O zamandan bu zamana telefonda çok şeyler değişti. O zamanlar en iyi oyun yılan oyunuydu. Şimdi ise neler neler yapılıyor.  Renkli ekranlar çıktı, tuşlu telefonların yerine dokunmatikler, klavyeli telefonlar derken akıllı telefonları icat etti birileri. Yani sürekli yeni bir ürün ortaya koyuluyor.

Tabi her sektörde olduğu gibi de bu sektörde de bir çok marka var ve sürekli yarış içindeler. Bir zamanlar Nokia baya tutmuştu ancak şimdilerde Samsung ve Iphone yarış içindeler.

Samsung android telefonlar üretirken, iphone ise İOS sistemli akıllı telefonlar ile piyasanın içerisinde devam etmektedir.

Uzun süre Samsung markalı telefonlar kullandım E250, Wave 525 ve son olarak Galaxy S4 Mini kullandım. Aslında hepsinden de memnundum. Ancak gelinen noktada bazı özellikler beni bu telefonlardan vazgeçmeme sebep oldu. Android sisteminin güvenlik açısından zaaflarının olması, haberlerde gördüğüm telefon patlamaları, ısınmalar, internete yavaş girilmesi vs sebeplerden dolayı bırakmaya karar verdim.

Bu sayede kullanmakta direndiğim iphone markasına geçiş yaptım. Güvenliği daha üst seviyede olması, daha hızlı oluşu benim için şimdilik yeterli sebeplerdi. Tabi bluetooth ile diğer cihazlara bir şey atılamaması da benim için dezavantaj olsa da şimdilik bir sıkıntı yaşamadım.

İphone 4S ile bende iphone’cu olmaya karar verdim ve samsung’u satıp bunu aldım. Bundan sonra bunla takılacağım. Bakalım inşallah memnun kalırım 🙂 Memnun kalırsam size de tavsiye ederim artık 😉

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)