SSK’nın Hayatımızdaki Önemi Nedir?

Ülke yaş ortalamasına ve belli hesaplamalara göre belirlenen emeklilik yaşı ülkemizde biraz fazla, insanlar bu yaşa kadar çalışarak belli birikimler yapıyor ve bu yaştan sonra da emeklilik denilen olay sayesinde gerekli ödemeleri düzenli olarak alıyorlar.

Günümüzde SSK ve Bağkur maaşları insanlar için önemli bir yere sahip çünkü bu ödemeler sayesinde yıllarca biriktirdiğimiz parayı aylık olarak geri alıyor… Çalışan insanlar emeklilik yaşlarını doldurduktan sonra işi bırakabilir ya da dilerse işe devam edebilir ancak emekli maaşlarının az olması nedeniyle birçok insan emeklilik yaşına rağmen çalışmaya devam ediyor.

Emeklilik yaşınıza ne kadar kaldı ya da şartlar size uygun mu? gibi soruların cevabını sizlere sunduğumuz uygulama butonu sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz.

SSK Sorgulama İçin Tıklayınız.

Eğer emekli olmuşsanız ve düzenli maaş almaya başlamışsanız sizlere güzel bir haberimiz var: Zamlar açıklandı. Belli dönemlerde tüfe oranına bağlı olarak zamlanan emekli maaşları bu kez %4 gibi bir zam ile karşımıza çıkıyor.

Bu zam oranlarına bağlı olarak maaşlarınızın ne kadar arttığını ya da net miktarının ne kadar olduğunu sitemiz aracılığı ile öğrenmeniz mümkündür. SSK ve Bağkur bilgilerinizi de içeren bu uygulama sayesinde vakit kaybetmeden, hızlı bir şekilde emekli maaşlarınızı öğrenebilecek ya da SSK şartları için ne kadar süre kaldığına da ulaşabileceksiniz.

Sitemiz uygulama konusunda sizlere farklı hizmetler de sunuyor ve farklı sorgulama işlemleri için de fayda sağlamanıza yardımcı oluyor. Kaynak: Sorgulamamerkezi.org

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)