Telefon Görüşmeleri de Zam’a Devam Dedi

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, yaptığı açıklama da, bir GSM operatörünün abonelerine gönderdiği kısa mesajla 15 Ağustos’tan itibaren görüşme ücretlerine yüzde 5,37 oranında zam yaptığını, görüşme dakika ücretinin 43,89 kuruş yerine 46,25 kuruş olarak yansıtılacağını bildirdiğini kaydetti.

Ülkemizde her şeye zam gelmesiyle birlikte bu durumdan rahatsız olan operatörler bizde milletten alabildiğimizi arttıralım. Bizden de vazgeçemesinler diye düşünmüş sanırım.

Bütün piyasa zam yapabilme yarışına girmiş kim daha fazla vatandaşı zorlayacak görelim dercesine zam yapmaya çalışıyor. Bu büyük yarışın galibi kim olacak en büyük merak konusu.

Gelelim şu kontörden TL’ye geçiş sistemine. Eskiden ne güzel 100 kontör falan alınırdı ve ne kadar çok giderdi. Ancak bunu TL’ye çevirdiler ve her şeyi kuruşa göre ayarladılar. Milletin gözünde küçükmüş gibi gösterip soymaya başladılar. ”Alo” deyip kapatıyorsun 50 kuruş gidiyor. Eskiden ilk 10 sn için bile ücret ya alınmaz yada çok az alınırdı. Şu an ise direk gidiyor.10 dk konuşursanız da aynı 1 sn. konuşursanız da aynı ücret gidiyor.

Adamlar biliyor ki bizim insanımız zaten 10 dk. Falan konuşmuyor. Bir şey söylemek için arayıp kapatıyor. O yüzden 10 dk lık ücreti en fazla 1 2 dk. Konuşmayla alıyorlar.

Sms, konuşma ve net paketleri çıkardılar. Şimdi de insanları öyle soymaya çalışıyorlar. Yok tarifemi geçtim mi? , Kaç dakika harcadım?, Kaç Mb internetim kaldı? Gibi soruları sormaya başladık. Çünkü tarifelerin fiyatı yetmiyormuş gibi tarifeyi hele bir aş , bir internet paketin bitsin, dakikaların bitsin bak nasıl adamı soymaya başlıyorlar.

Gir çık yapsan bile nete kaç TL gidiyor. Hele ki unutup uzun süre takıldıysan yandın, o ay ki faturan kim bilir kaç TL fazla gelir. Allahtan biz faturasız kullanıyoruz da içinde genelde fazla TL olmuyor o yüzden alamıyorlar. Faturalılar bu konu da daha fazla madur oluyordur herhalde diye düşünüyorum.

Neyse bunlar konuşmakla bitmez. Kısaca yeni bir zam daha yapılıyor haberiniz olsun 🙂

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)