Tüm Dünya’da Işid Saldırıları

Uzun zamandır bütün Dünya’da yankılanan bir ışid terörü söz konusu. Son olarak Fransa‘nın Paris kentinde bombalar patladı ve bir çok kişi yaşama veda etti.

Evet yıllardır terör olayları bitmedi ve bitecek gibi de hiç gözükmüyor. Ama hepsinin ortak bir yanı var neredeyse. Uluslar arası terör olaylarında hep müslümanlar, islam vb. semboller kullanarak terörü ön planda tutmaya çalışıyorlar. Hep saldırı yapanlar müslüman ülkelerden, müslüman sanılan kimseler tarafından yani islamiyetin terör ifade ettiğini göstermek için uğraşılıyor. Şu an ki gündem IŞİD. Bundan daha öncelerde ve hala da devam eden hizbullah denilen örgüt vardı. Allah’ın askerleri olduğunu savunarak insanlara zarar verenler topluluğu. Bu ve benzeri şekillerde müslümanlığın kötü bir şey olduğunu göstermeye çalışarak, genelde sakallı olan örgütler kurdular. Bunlarında kurucuları muhtemel avrupa ülkeleridir.Ele geçirmek istedikleri yerlerden örgüt çıkarıp kendi ülkelerine taş attırıp sonra o ülkeye bomba yağdırmak istemektedirler.

Yıllardır müslüman filistin bombalanıyor, insanlar – özellikle müslümanlar- öldürülüyor. Daha sonra lübnan keza öyle. Sonrasında Afganistan’a saldırı düzenlendi. Daha sonra Irak’a bomba yağdı. Derken Mısır’ı indirdiler. Şimdi de sıra Işid terörü bize taş attığı diyerek Suriye‘ye saldırıyor bütün aç kurtlar.

Bu saldırılar burada bitecek mi tabi ki de hayır. Aç kurtlar sürekli pusu da beklemedeler. Suriye’yi de sömürdüklerinde sıra Türkiye ‘ ye gelecektir. Hem yıllardır bütün insanlığın gözünün olduğu bir coğrafya. Osmanlı’nın devamı olan Türkiye’yi de herkes almak isteyecektir. Ancak Allah bu aç köpeklere fırsat vermeyecektir. Bu beldeki İstanbul, Kur’an-ı Kerim’ de bile ismi geçmiş mübarek bir şehir. Allah böyle gözleri doymamış ülkelere imkan vermesin. Bu yaşanan olayların asıl amacı çünkü Türkiye’yi de karıştırıp bu topraklara sahip olmaktır. O yüzden saldırılara üzülmek gerek bu ayrı bir şeydir, ancak bu saldırıların asıl sorumluları kimlerdir ve nasıl bir amaçları vardır iyi düşünmek lazım. Müslümanlar katledilirken sesini çıkarmayan dünya şimdi Avrupa ülkesinde bomba patladı diye ayağa kalktı. Uyanık olun oynanan oyunlar çok büyük.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)