tv izleTv İzle, Bir Asırlık Eğlence

Evlerimize gün boyu misafir ettiğimiz ve sesi ve görüntüsü sayesinde yüzlerce bilgi ve ilginç içeriğe ulaşabildiğimiz birisi bulunmaktadır. Bu davetli misafirimizin adı tabi ki televizyonumuzdur. Televizyonun icat edildiği ülke Amerika olarak bilinse de aslında İngiltere’dir. Hasting kasabasında John Logie Baird tarafından 1923 yılında üretilen ilk televizyon noktalar ve titrek çizgiler ile haliyle oldukça kalitesiz bir yayın sunuyordu.

Üretilmesinden dokuz sene gibi çok kısa bir süre sonra seri üretim halinde evlere girmeye başlamıştır. Tv izle furyası tüm dünyayı bir anda öyle bir sarmıştır ki sanki senelerdir o eşyaya sahipmiş gibi 1936 Berlin Olimpiyatlarını alman aileler evlerinde televizyonlarından izlemişlerdir.

Üretilen bu ev eşyasının geleceğinin ne denli büyük olduğu anlaşıldığı için çok geçmeden 1940’lı yıllarda renkli televizyon için geliştirme çalışmaları başlamıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk olarak 1950’lerin ortalarında yaygın hale gelen renkli televizyonlar ülkemize ise ancak yirmi ilâ yirmi beş sene sonra gelebildi.

 

Teknolojik alanda yapılan çalışmaların ilerlemesi ile birlikte canlı tv izle seçenekleri de gün be gün artmıştır. Öncelikle haber kanalları ile başlayan canlı yayın furyası zamanla kendini tüm kanallarda göstermiştir. Günümüzde artık cep telefonlarından kaydedilen görüntülerle bile canli tv izle imkânı oluşturabilinmektedir.

 

Televizyon dünyada henüz bir asrı bile geride bırakmış olmasa da zaman içinde bu kadar hızlı ve ileriye dönük olarak gelişen bir icadın önümüzdeki kısa zamanda daha ne kadar üstün hale gelebileceğini görmek zor değildir. Yüksek çözünürlüklü yayın kalitelerine gün geçtikçe yenisi ekleniyor ve ekranlar kimi zaman kendi gözümüzün gördüğünden bile kaliteli ve detaylı içeriklerle beğenimize sunuluyor. Tv izle alışkanlığı uzun yıllar sürecek ve gitgide artacak gibi görünüyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)