kaçak hatlar Üzerinize Kayıtlı Kaçak Hatlar

Üzerinize kayıtlı hatlar bilginiz dahilinde mi değil mi artık öğrenebileceksiniz.Bir çok kişi bu konuda mağdur olmaktadır. Sizin adınıza açılan hatlar farklı amaçlarda kullanılabilmekte ve sizin bundan haberiniz olmamaktadır.Ancak olay bitmiş ve size uyarı gelince haberiniz oluyor.
Her ne kadar istemesekte telefon işlerimizde her seferinde kimlik fotokopisini vermekteyiz. Bunların ne şekilde kullanıldığı ise tam olarak bilinememektedir.

Artık bu haberimiz olmadan açılan hatları öğrenmek çok kolay.Vatandaşların haberi olmadan adlarına cep telefonu hattı açılmasını engellemek ve bu şekilde açılmış hatları iptal ettirmek için “İnternet Üzerinden Hat Sorgulama Hizmeti” başlatıyor.

İnternet sitesinde yaptıkları sorgulama sonucunda adlarına kayıtlı ancak başkaları tarafından kullanılan telefon bulunduğunu tespit edenler, bu hatları ilgili Gsm firmasını arayarak iptal ettirebilecek.

üzerimize kayıtlı kaçak hatların sorgulanması

Başkaları tarafından kimlik bilgileri kullanılarak kendilerinden habersiz cep telefonu alınıp alınmadığını merak edenler, 2 Ocak 2013 tarihi itibariyle BTK’nın internet sayfasında açılacak olan hat sorgulama bölümünden kimlik numaralarıyla adlarına başka hat açılıp açılmadığını öğrenebilecek.

Öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ekrem MENTEŞOĞLU

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Google'dan gelen aramalar:, üzerime kayıtlı telefon hatları (17), zerime kaytl telefon hatlar (13)