YGS 2016 SONUÇLARI AÇIKLANDI.

Gençlerin merakla beklediği sınav sonuçları açıklanmış bulunuyor. Üniversiteye giriş için ilk adım olan ygs Sınavı’nın sonuçları açıklandı. Baraj puanın yükseltilmesinden sonra bile büyük çoğunluğun barajı geçmesi bile sevindirici bir haber ülkeniz adına.  Ancak bu sınavdan sonra Haziran ayında yapılacak lys sınavı yapıldıktan sonra yerleşmeler yapılacak. Gençlerimiz geleceğini belirleyen bu sınavlarda haklarında hayırlısının olmasını temenni ediyorum. LYS de de başarılar dilerim şimdiden.

YGS ile ilgili flaş duyuru!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir 13 mart’ta gerçekleştirilen YGS’ye ait açıklama yaptı. ÖSYM Başkası Demir: İki soru iptal.

Demir’in açıklaması şöyle:

“13 Mart 2016’da gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlandı, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi ve ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından temel soru kitapçığında yer alan temel matematik testindeki 15. soru ile fen bilimleri testindeki 9. sorunun iptal edilmesine, fen bilimleri testindeki 7. sorunun “A” olarak girilmiş cevabının “D” olarak değiştirilmesine karar verildi.”

 

Sınav sonuçlarına :http://sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

LYS BAŞVURULARI 1 NİSAN’DA BAŞLIYOR!

YGS’ye giren adayların LYS’ye başvuruda bulunabilmeleri için taban baraj puanı ise 180. YGS puan türlerindeki puanlardan en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS’lere başvurabilecek. LYS’lere başvurular, 1-14 Nisan 2016
tarihleri arasında yapılacak.

sonuçlarınızı sayfanın altında paylaşmak isterseniz yorum atarak bildirin değerlendirmesini yapabiliriz:)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
YGS 2016 sınav sonuçları açıklandı, 10.0 out of 10 based on 1 rating