yetenek oyunlarıZeka Oyunları

Zeka oyunları klasik oyunların çok ötesindedir. Klasik oyunlarla sadece vaktinizi iyi geçirirken, diğerinde ise hem vaktinizi iyi geçirir, hem de zekanızı geliştirirsiniz. Aynı zamanda hafızanızı da sürekli canlı tutabilirsiniz. Özellikle günümüz dünyasında sürekli ileti bombardımanına tutulduğumuz göz önüne alınırsa beynimiz fazlasıyla gereksiz bilgilerle dolmaktadır ve yorulmaktadır. Bu da bir süre sonra unutkanlığa neden olabilmektedir. Öyle ki, son yıllarda bir gün önce ne yediğini bile hatırlamayanların sayısı hayli fazladır. Ayrıca, insan ömrünün uzamasıyla Alzheimer hastalığına yakalananların sayısı da hızla artmaktadır.

Tüm bu nedenler zeka oyunlarını önemli kılmaktadır. İnsanoğlu daha da karmaşıklaşan dünyada zihnini dinç tutmaya mecburdur. Bu nedenle insanlar zeka oyunlarından yardım alabilirler. Bu tarz oyunlar hayatımızda internet yokken de son derece popülerdi. Örneğin, satranç, sudoku, amiral battı gibi oyunlar insanların hem beyin jimnastiği yapmasına, hem de keyifli zaman geçirmesini sağlardı. Bu günümüzde de böyle tabii ki… Ama günümüz dünyasında internetin insanlığa sunduğu bir diğer hizmet de yüzlerce ifade edilebilen oyunlardır. Bu anlamda her yaşa ve her zevke uygun, kimisi kısa, kimisi uzun süreli zeka oyunları oyun severlerin beğenisine sunuluyor.

Çocuğunuzun internette nasıl vakit geçirdiğinden endişe ediyorsanız, çocuğunuzu internette hem eğlenmesi hem de zekasını geliştirmesi maksadıyla bu tarz oyunlara yönlendirebilirsiniz. Sanal dünyada çocuklara özel çok sayıda zeka oyunu  ve silah oyunu mevcut. “Resim birleştirmece”, “bisikletli çocuklar”, “elma sepeti”, “yakalamaca”, “çocuk odası düzenle”, “kes buluştur”, “kip iteleme”, “renkli bloklar” ve daha fazlası isimlerle çocukların renkli dünyalarını daha şen kılan oyunlar sanal dünyada oynanabiliyor.

Büyükler içinse zeka oyunları içinde en popüler olanı strateji oyunlarıdır. Bunun dışında sudoku, amiral battı, kelime oyunları gibi oyunlar son derece revaçtadır. Ayrıca yine sanal ortamda satranç, tavla gibi klasik oyunlar da oynanabilir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)