Zor İşler İnsanı Güçlü Yapar

Bildiğiniz gibi hayat çok acımasızdır. Her zaman senin güçsüz anını kollar ve seni en zayıf gördüğü anda vurur sırtından indirir aşağıya. Bu yüzden hayat devam ettiği müddetçe hep güçlü olmak zorundayız. Doğada hep güçlüler ayakta kalır. Belgesellerde de izlemişsinizdir, sürüde zayıf olan, hastalıklı olanı hep avlarlar. Güçlü olanlar düşmanlarından kaçar kurtulurlar. Zayıf olanlarda yem olmaktan kurtulamazlar.

Bizler de her alanda kendimizi güçlü kılmak zorundayız. Fiziksel anlamda güçlü olmalyız ki bir sorunla karşılaştığımız zaman onunla başa çıkabilelim. Bunun içinde zor işler yapmamız gerekir ki vücudumuz güçlensin. Spor yaparız, ağırlık kaldırırız, koşarız ve bunun gibi bir çok ağır şeyler yapmaya çalışırız. Çünkü zorladıkça kaslarımız güçlenir ve kuvvet kazanır.

Beynimizi güçlendirmek için de zor problemler çözmeye çalışırız mesela. Özellikle matematik alanında bir çok soru çözerek beynimizi kuvvetlendirmeye çalışırız. Bu sayede dinç, açık ve iyi çalışan bir beyne sahip olur karşılaşabileceğimiz her türlü sorunla başa çıkabilir, yeni fikirler ortaya koyabilir çözümler üretebiliriz.

güçlü olmak

Öne Çıkabilmek

İş hayatında da güçlü olmak zorundayız. Özellikle özel sektörde çalışanların, rekabet ortamının yoğun yaşandığı ortamlarda bizi ön planda tutacak, sorunları çözebilecek, bizi diğerlerinden farklı kılacak özelliklere sahip olmamız gerekmektedir. Bunun içinde kendimizi geliştirmemiz, donanım sahibi olmamız gerekmektedir. Herkes eğlenirken belki sen bir şeyler öğrenmeye gideceksin, yada biri maç izlerken sen araştırma yapacaksın ama bunlarında neticesini elbet alacaksın. Herkesin bildiği gibi “Emek Olmadan Yemek Olmaz”. Zorluk çekmeden mutluluğa ulaşmak zordur, ulaşan da vardığı mutluluğun değerini anlayamaz. Zahmet çekilerek, yeri gelir ezilerek bir yerlere gelenler nihai yere ulaştıklarında daha da mutlu olacaktır.

Mutlu yarınla ulaşmak istiyorsanız, hayata karşı dirençli, güçlü olmak zorundasınız..”

 

Ekrem MENTEŞOĞLU

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)